Környezetünk legyen tanítványaink számára az emberiség közös öröksége, mely minőségének, megőrzése és javítása közös és egyéni kötelesség. A környezeti nevelés az egészségvédelem és az ökológiai egyensúly fenntartásának része, védelméhez minden ember képes hozzájárulni.
Tudatosuljon bennük, hogy a környezet részét képező erőforrásokat előrelátóan és ésszerűen szabad csak felhasználni.

• pozitív attitűd kialakítása a mindennapi környezetvédelem iránti tágabb és szűkebb környezetükben
  • kortárscsoportok közötti kapcsolat elősegítése
  • az iskolaközösség külső és belső ÖKO kapcsolatrendszerének gazdagítása- kapcsolati háló bővítése
  • kiemelt célunk Somogyvár természeti értékeinek megismerése (Nemzeti Emlékhely, Széchenyi-kastély és a hozzátartozó park élővilága, Szentes Ica-forrás, Templom, Kálvária)